Montaż klimatyzacji Szczecin, zachodniopomorskie

Zafunduj komfortową atmosferę w mieszkaniu, domu, biurze czy obiekcie przemysłowym przez cały rok. Zamów montaż klimatyzacji w Klimatech. Działamy w Szczecinie i na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

Bez względu na to, czy interesuje Cię montaż klimatyzacji do celów prywatnych, czy komercyjnych – jesteś we właściwym miejscu. Nasi specjaliści mają ponad 20 lat doświadczenia w branży, a za nami ogrom realizacji o różnej skali trudności. Poradzimy sobie z każdym wyzwaniem montażowym – szybko, terminowo i z dbałością o każdy szczegół. Skontaktuj się i podejmij współpracę.

Klimatech – fachowcy w montażu klimatyzacji

Dlaczego warto nam powierzyć montaż klimatyzacji w Szczecinie i innych miejscowościach zachodniopomorskiego? Przemawia za nami przede wszystkim wieloletnia praktyka w branży potwierdzona szeregiem referencji. Uzyskaliśmy je, ponieważ do każdego zlecenia podchodzimy równie uważnie i profesjonalnie – niezależnie od tego, czy chodzi o prosty montaż klimatyzacji w mieszkaniu lub domu, czy o zaopatrzenie w nią dużego biura lub hali produkcyjnej.

Współpraca z Klimatech to:

 • bezpłatna wycena montażu klimatyzacji – rozmowa o ofercie dla Twojego mieszkania, domu czy biura do niczego nie zobowiązuje! Poznaj zasady współpracy oraz koszty, zanim powiesz „tak”;
 • kompleksowa obsługa procesu montażu klimatyzacji – będziemy z Tobą na każdym kroku: począwszy od doboru klimatyzatora do domu czy firmy, przez wykonanie projektu systemu, aż po dostarczenie i montaż urządzenia w budynku. Sprawdzimy także szczelność systemu i uruchomimy go;
 • gwarancyjne i pogwarancyjne wsparcie serwisowe – montaż klimatyzacji w Twoim mieszkaniu czy domu to dla nas dopiero początek współpracy.

Zapewnimy Ci także wsparcie na późniejszych etapach eksploatacji systemu. Jesteśmy do dyspozycji w razie jakiejkolwiek awarii, a także w razie potrzeby wykonania przeglądu czy czyszczenia systemu. Masz pewność, że nie znikniemy z rynku, ponieważ nasza firma jest na nim obecna już od 2009 roku!

Jeśli więc mieszkasz lub działasz w Szczecinie albo innych miastach woj. zachodniopomorskiego, nie zwlekaj. Dowiedz się więcej o naszej ofercie i zamów montaż klimatyzacji!

Klimatyzacja do domu, mieszkania, biura – jaki model wybrać?

Pierwszym etapem montażu klimatyzacji w domu, mieszkaniu czy biurze jest dobór odpowiedniego modelu. Nie ma jednego dobrego rozwiązania. Wszystko zależy od parametrów budynku, warunków technicznych, a także docelowych oczekiwań wobec systemu. Dlatego nasz zespół dobiera elementy przeznaczone do montażu klimatyzacji indywidualnie dla każdego Klienta.

Na co zwracamy uwagę? Przykładowo:

 • przy montażu klimatyzacji w mieszkaniu warto przemyśleć typ systemu (split czy multi-split), powierzchnię lokalu, a także przestrzeń dostępną na jednostkę klimatyzatora. Niekiedy mogą się pojawić ograniczenia związane z przepisami wewnętrznymi spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnoty. Omawiamy wszystkie te kwestie, zanim przystąpimy do pracy;
 • przy montażu klimatyzacji w domu najczęściej stosowane są systemy multi-split, a wybór odpowiedniego jest uzależniony m.in. od wielkości budynku czy funkcjonującego w nim systemu wentylacji;
 • montaż klimatyzacji w biurze może nieść za sobą więcej wyzwań, zwłaszcza gdy system ma działać na dużej przestrzeni typu open-space, a jednocześnie zajmować niewiele miejsca i zapewniać optymalne warunki pracy kilkudziesięciu osobom jednocześnie. Najczęściej jest tu potrzebna jednostka o większej mocy, a wśród stosowanych systemów montażowych popularne są kasetonowe, kanałowe czy przypodłogowe.

Warto pamiętać, że opisane powyżej zasady doboru klimatyzacji do montażu są zarysowane bardzo ogólnie. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki klimatyzator jest potrzebny w Twoim domu czy biurze w Szczecinie lub innych obszarach zachodniopomorskiego, zgłoś się do nas. Przeanalizujemy Twoje oczekiwania oraz warunki techniczne, aby dobrać najbardziej wydajny system.

Montaż klimatyzacji – jak wygląda proces?

Montaż klimatyzacji to wieloetapowy proces. Każdy krok wykonywany przez ekspertów musi być przemyślany, a ich wszystkie działania – podjęte z maksymalną precyzją. Tylko wówczas klimatyzacja po uruchomieniu będzie pracować wydajnie, bezpiecznie i energooszczędnie.

Prace związane z montażem klimatyzacji obejmują zazwyczaj:

 • montaż jednostki wewnętrznej klimatyzacji, wraz z podłączeniem przewodu freonowego oraz kabla elektrycznego;
 • wcześniejsze wykonanie projektu klimatyzacji – na tym etapie dobiera się typ urządzenia oraz (co równie ważne) lokalizację jednostki zewnętrznej systemu. Powinna ona zostać zamontowana w miejscu, w którym nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne ani nadmierne działanie czynników pogodowych. Jednocześnie należy pamiętać, że może ona generować hałas, dlatego nie powinna się znajdować np. tuż przy „cichej strefie” mieszkania, domu albo biura;
 • montaż jednostki zewnętrznej klimatyzacji – należy zadbać o to, aby została ulokowana stabilnie;
 • zamocowanie odpływu skroplin, który pozwoli odprowadzić nadmiar wody z klimatyzacji;
 • przyłączenie przewodu freonowego – przewody należy dogiąć, skrócić, a następnie wygładzić ich końcówki, umieścić nakrętki i przeprowadzić kielichowanie;
 • odpowietrzenie instalacji freonowej, np. przy pomocy pompy próżniowej oraz wakuometru; wymaga to oczywiście wcześniejszego przygotowania otworów w ścianie, które połączą jednostkę wewnętrzną z zewnętrzną;
 • rozprowadzenie przewodów i rur klimatyzacyjnych po wnętrzu oraz ich doprowadzenie do jednostki wewnętrznej – sposób ich pociągnięcia jest uzależniony od typu wybranego systemu oraz wielkości przestrzeni; inaczej prace przebiegają przy montażu klimatyzacji w małym mieszkaniu, a inaczej w dużym domu czy w firmie.

Warto pamiętać, że zakres i sposób przeprowadzenia prac montażowych mogą być nieco inne od przedstawionych powyżej. Wiele zależy od typu klimatyzatora, który zostanie wybrany, a także od miejsca wykonania montażu klimatyzacji.

Czy montaż klimatyzacji jest drogi?

Montaż klimatyzacji w domu, biurze czy mieszkaniu to usługa, w którą warto zainwestować, zwłaszcza jeśli zależy Ci na tym, aby system działał bezpiecznie, wydajnie i bezawaryjnie. Samodzielne wykonanie prac przez osoby, które nie mają doświadczenia w branży HVAC, jest obarczone dużym ryzykiem popełnienia błędów. Mogą one mieć poważne konsekwencje – włącznie z nieodwracalnym uszkodzeniem kosztownego urządzenia!

Ile kosztuje montaż klimatyzacji? Cena usługi jest uzależniona m.in. od:

 • typu urządzenia;
 • miejsca montażu – inne wydatki są związane z pracami wykonanymi w mieszkaniu czy w domu, a inne z montażem w dużej firmie czy hali przemysłowej;
 • długości przewodów klimatyzacyjnych, które muszą zostać poprowadzone wewnątrz.

Wycenę uzyskasz od nas już na start – zanim rozpoczniemy pracę. Dlatego będziesz świadomy wszystkich kosztów – bez niespodzianek!

Nasz zasięg

Działamy nie tylko na terenie Szczecina, ale w całym woj. zachodniopomorskim. Zgłoś się więc do nas, jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie montażu klimatyzacji w domu, biurze czy mieszkaniu. Jesteśmy fachowcami, którym warto zaufać.

Zgłoś się już dziś

Zastanawiasz się, ile będzie kosztować montaż klimatyzacji z Klimatech? Skontaktuj się z naszymi ekspertami i porozmawiaj o szczegółach. Jesteśmy do Twojej dyspozycji – napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie!