Pompy ciepła Szczecin, zachodniopomorskie

Przestań przepłacać za ogrzewanie domu. Postaw na pompy ciepła. Szczecin i inne miejscowości woj. zachodniopomorskiego to obszar działania naszej firmy. Klimatech zapewnia wsparcie w zakresie doboru i montażu pomp ciepła.

Znajdziemy i zainstalujemy urządzenie, dzięki któremu ograniczysz wydatki na ogrzewanie budynku i zwiększysz swoją niezależność energetyczną. To prostsze niż myślisz. Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej o pompach ciepła. Wycena w Klimatech jest zawsze bezpłatna i bez zobowiązań!

Pompy ciepła – dlaczego warto?

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, które pozwalają na efektywne ogrzewanie domów za niewielkie pieniądze. To możliwe, ponieważ ok. 70-75% energii potrzebnej do zasilenia pompy ciepła pochodzi z darmowych, odnawialnych źródeł. Są to najczęściej ciepło powietrza lub gruntu – w zależności od wybranej technologii. Pozostałe 25-30% to prąd elektryczny niezbędny do zasilenia samej pompy.

W obecnej sytuacji na rynku energetycznym montaż pompy ciepła to jedno z najrozsądniejszych rozwiązań – także dla mieszkańców Szczecina i innych miejscowości w woj. zachodniopomorskim.

Niski koszt produkcji ciepła

Pompy ciepła są niezwykle wydajne – współczynnik COP (z ang. Coefficient of Performance) nowoczesnych urządzeń przekracza 4. Oznacza to, że taki system z 1 kWh prądu może wytworzyć aż 4 kWh energii cieplnej! A to przekłada się na niskie koszty użytkowania.

Możliwość połączenia z pompy ciepła z różnymi systemami grzewczymi

Pompy ciepła najlepiej współpracują z niskotemperaturowymi systemami ogrzewania – np. z tzw. podłogówką. Jednak odpowiednio dobrane urządzenie poradzi sobie także z innymi odbiornikami, nawet ze standardowymi kaloryferami. Dlatego na pompę ciepła możesz się zdecydować zarówno w nowo budowanym domu, jak i w starszym budynku.

Łatwość montażu pompy ciepła

Obawiasz się, że montaż pompy ciepła będzie zbyt inwazyjny? Wcale nie musi tak być! W większości budynków w Szczecinie i okolicach bez problemu sprawdzą się urządzenia typu powietrznego. Ich montaż nie wymaga prowadzenia wykopów – wystarczy podłączyć samą pompę. Prace przypominają nieco te realizowane podczas instalowania klimatyzacji. Wykonamy je sprawnie, dyskretnie i bez konieczności wykonywania dużych przeróbek.

Pamiętaj też, że na montaż pompy ciepła możesz uzyskać korzystną dotację – np. w ramach programu Moje Ciepło czy Czyste Powietrze, a także ulgę podatkową. Dzięki temu inwestycja stanie się jeszcze korzystniejsza!

Klimatech – fachowcy godni zaufania

Zastanawiasz się nad montażem pompy ciepła w Szczecinie lub innej miejscowości w woj. zachodniopomorskim? Postaw na Klimatech!

  • Działamy w branży HVAC od ponad 20 lat, a pod własnym szyldem już od 2009 roku – jesteśmy solidną marką, której można zaufać.
  • Zapewniamy kompleksową obsługę – od doboru pompy ciepła, przez jej montaż, uruchomienie i serwisowanie. Zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!
  • Gwarantujemy bezpłatną wycenę – skontaktuj się bez zobowiązań i przekonaj, że inwestycja w pompę ciepła może być korzystna finansowo.
  • Zapewniamy sprawny i terminowy montaż – szczegóły ustalimy wspólnie!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym, jak działamy, skontaktuj się! Obsługujemy Klientów ze Szczecina i innych obszarów zachodniopomorskiego.

Montaż pomp ciepła – jak wygląda proces?

Montaż pomp ciepła wcale nie jest skomplikowany – zwłaszcza jeśli wybierasz pompę powietrzną. W Klimatech ten proces obejmuje:

  • wstępne określenie warunków technicznych i dokonanie pomiarów – na tej podstawie ustalamy, jaka pompa ciepła sprawdzi się najlepiej w Twoim budynku;
  • dobór pompy – pracujemy na markowym i niezawodnym sprzęcie, który dobrze znamy; obsługujemy zarówno pompy typu split, jak i monoblok, a dobór sprzętu uzależniamy od specyfiki Twojego budynku;
  • montaż pompy ciepła – wraz z podpięciem zasilania oraz przewodów, którymi będzie przepływał czynnik chłodzący;
  • montaż instalacji chłodniczej – tak, aby przepływ nośnika ciepła odbywał się w szczelnym i bezpiecznym środowisku;
  • konfigurację systemu – w tym montaż czujników temperatury i wstępne zaprogramowanie pracy pompy ciepła.

Szczegółowy zakres prac jest uzależniony od typu montowanej pompy ciepła oraz warunków technicznych w budynku.

Oferta nie tylko na Szczecin

Działamy na terenie Szczecina oraz innych miejscowości na terenie woj. zachodniopomorskiego. Zgłoś się więc do Klimatech, bez względu na to, w jakim obszarze naszego regionu mieszkasz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zapraszamy!

Chcesz się upewnić, czy montaż pompy ciepła to rozwiązanie dla Ciebie? Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego typu urządzenia? Chcesz uzyskać bezpłatną wycenę systemu dla Twojego domu? Nie ma problemu! Zadzwoń lub napisz już teraz!